xaxaxa

XAXAXA освојува!

Новиот албум на скопскиот пост панк квартет ХАХАХА ќе излезе на 08.септември. Првиот сингл од новата плоча „Влае салеп“ ги плени се побројните фанови на овој бенд, а песната е …

Повеќе ...
aphex-twin-2014-blimp-608x608

Летни фестивали во Македонија

Последниве неколку години на крајот на месец август се одржуваат симпатични, позитивни, независни и современи фестивали во неколку градови во Македонија.
Еден крик против напливите на скараџиските напади и рушењето на …

Повеќе ...