10152646_10152022333568601_1645128413_n

103 FUNDRAISER

Музичкото радио Канал 103 со необично задоволство и по подолго време ве кани на целовечерна забава.

Во сабота на 29-ти март, во клубот Папаја, на два подиума, дискџокеите на Канал 103 …

Повеќе ...
kriticna masa

НА ТОЧАК

Сведоци сме дека на скопските улици независно од сезоната и временските услови, повозрасните граѓани постојано се превезуваат НаТочак. Сигурно сте налетале на некој повозрасен херој НаТочак натоварен со некој олук, …

Повеќе ...
gradskiduvacki

Градскиот дувачки оркестар во погон

Оваа сабота, како најава на омиленото годишно време на скопјан(к)ите – пролетта, Градскиот дувачки оркестар при МКЦ одржа параден концерт во центарот на Скопје. Очекувајте го овој состав почесто периодов …

Повеќе ...
ti

ТИ го издадоа својот прв албум

Илија и Трајче отсвиреа магичен концерт во рамките на Здраво Млади мината година, а веќе во август со уште еден концерт ја потврдија новородената љубов помеѓу СКопје и ТИ.
Денес (21.03), …

Повеќе ...
goran stefanovski

Интервју со Горан Стефановски

Интервју со Горан Стефановски во рамки на проектот Dvanajst (дванаесет).
Интервјуто е од 2012 година и е на српски јазик и секако вреди да се погледне до крај (од почеток).

Повеќе ...
belanokjkrop

Повик за Бела Ноќ 2014

На 04.10.2014 година ќе се одржи традиционалната културна манифестација – БЕЛА НОЌ 2014. Младинскиот културен центар и Градот Скопје, распишаа ПОВИК ЗА УЧЕСТВО на уметници што на есен ќе бидат …

Повеќе ...
kafezanosenje

Coffee to go

Не знаеме дали знаете, но ако сте на поминување од МКЦ или Кино Милениум, можете за супер фер цена да се освежите со супер квалитетно кафе од нога. Ако имате …

Повеќе ...