Iskra Tourbooking & Sixtynine Records presentá: SKOPJE PICNIC Music & Food Festival 2.0

Настапуваат:
- Real Life Version (SLO)
- One Hidden Frame (FIN)
- Spectrum (MKD)

+ Fitz aka Feetz (DJ set)
+ Fat Cacko’s Fat Tacos (on the menu)

Четврток, 5 април 2018
Почеток: 19:00
Влез: 200 ден!

=============================================

• Real Life Version (Словенија) свиреа во Македонија во април 2014та! Оваа пролет конечно ни доаѓаат пак! Четворицата панк рок момци од Ајдовчина, Словенија ќе го промовираат новиот албум „Furious Winds and Ice Cold Showers“ во живо во „бифе Фросина“. Овој концерт е дел од нивната Балканска турнеја.
*За фанови на In-Sane, Debeli Precjednik, Despite Everything, Noviot Pochetok.
http://reallifeversion.net/
https://reallifeversion.bandcamp.com/

• One Hidden Frame (Финска) – брз, мелодичен панк бенд од Финска, „tunes“ со многу емоции и енергија. Основани во 2002 година. Во 2017 година го издадоа нивниот последен албум “Harmful content” за Bird Attack Records. Ова им е прв концерт во Скопје и прв пат на Балкан!
*За фанови на Propagandhi, Adhesive, Boysetsfire, Hot Water Music.

• Spectrum (Македонија) – прогресив/кор метал бенд од Скопје. Нови момци на локалната сцена, формирни во октомври 2015-та.
https://www.youtube.com/spectrummk

• Fitz aka Feetz (Noviot Pochetok/Astrolungs/Sixtynine Records/Retro Cabaret) DJ set – greatest hits / punk-ska-reggae-pop-dance-soul-love-chocolate

• Fat Cacko’s Fat Tacos (on the menu)

Сподели