Diehard Records & Booking ви претставува:
Risk It
Хардкор бенд од Дрезден, Германија формиран во 2009 година. Последниве години еден од најактивните европски бендови. Зад себе имаат два долгосвиречки албуми и две еп-а. Одличен лајв бенд, со стотици концерти зад себе. Момците биле на турнеи со Terror, Madball, Agnostic Front, 7 Seconds Comeback Kid и многу други.
На 29 март за прв пат и во Скопје.http://riskit.bandcamp.com/ Домашната поддршка доаѓа од скопската хардкор банда Short Fuse Hero.
По неколку месечна пауза момците повторно на сцена со освежена постава!
https://www.facebook.com/ShortFuseHero/ Кафе МКЦ – МКЦ Скопје
29 март (петок)
Почеток 20 часотБилети во претпродажба по цена од 300 денари на билетарницата во МКЦ или онлајн на следниов линк:
https://bileti.mkc.mk/index.php?id=452
На врата билетите ќе бидат 400 денари. Поддржете ја домашната сцена! Се гледаме на концерт.

 

Сподели