Мугер Фугер ве канат на концертна промоција на 10-от албум!
Плато МКЦ, 23.05.2018
Влез слободен.

10-от Мугер Фугер албум ќе има 10 песни и ќе се вика „Татко“.

Сецко Сеад Хаџиќ – гитара, мандочело
Огнен Мангаровски – синтисајзер, пијано ,бас гитара, гитара
Сашо Митревски – гитара
Никола Кузмановски – бас гитара
Огнен Златанов – гитара
Џано Куч – тапани и перкусии
Горан Трајкоски, Ристе Солунчев, Сашко Костов ,Елена Христова, Снежана Стојчевска, Ристе Гоцев, Идриз Амети, Јон Ајдини, Џабир Дерала – вокали

Снимано и миксано во студио „Тра Ла Ла“, продуцент Мите Димовски.

На промоцијата ќе можете да го набавите албумот „Татко“ на ЦД!

Се гледаме во МКЦ

Сподели