VM_1500

Нов датум за ВИДИ МУЗИКА, СЛУШНИ СЛИКА, ДОБИЈ КНИГА

Поради дожд нов датум за „Види музика, слушни слика, добиј книга!!!“

Македонската филхармонија и Младинскиот културен центар информираат дека поради временските неприлики и најавите за дождливо време, …

Повеќе ...

Соопштение за јавноста по повод немилиот настан на концертот на групата SEPULTURA во ЈУ МКЦ

Почитувани,

Mладата студентка Маја, која пред три денови беше повредена на концертот во ЈУ МКЦ, вчера, во добра здравствена состојба го напушти Клиничкиот центар и замина во својот дом во Битола. Во …

Повеќе ...
bienale6

МАКЕДОНИЈА НА ВЕНЕЦИСКОТО БИЕНАЛЕ 2014

Македонско преставување на 14-тото Архитектонско биенале во Венеција /   La Biennale di Venezia

Архитектонското Биенале во Венеција со своите тринаесет досегашни одржани настани е една од најпрестижните глобални архитектонски манифестациии, преку која …

Повеќе ...